יום ראשון, 11 באוקטובר 2009

למה התחלתי ללמוד את שיטת אלכסנדר?


הרבה אנשים מגיעים ללמוד את שיטת אלכסנדר בעקבות בעיות בריאותיות שונות. כמו כאבי צוואר, כאבי גב, פריצת דיסק, לפני ניתוח או אחרי ניתוח, לשיפור היציבה ועוד...
אני הגעתי ללמוד את טכניקת אלכסנדר, לאחר ששמתי לב, שבמשך תקופה ארוכה התחלתי לשבת בצורה עקומה, בעיה שהלכה והחריפה. גם קולי החל להצטרד והרגשתי שאני מאוד מאמץ את הגרון בזמן שאני מדבר.
בעקבות כמה ניסיונות למצוא איזו דרך שתעזור לי,  המליצו לי על שיטת אלכסנדר.
הלכתי לשיעור ניסיון, וכשיצאתי מהשיעור, אמרתי לעצמי שהשיטה הזו - שיטת אלכסנדר, זה לא בשבילי, לא הבנתי כלום ולא הרגשתי יותר טוב בסוף השיעור...! אחרי כמה ימים כשנרגעתי מהאכזבה העמוקה מהשיטה שכל כך המליצו לי עליה, החלטתי לנסות שיעור נוסף. בשיעור הזה, התחלתי להרגיש שיש משהו בשיטה הזו. מצא חן בעיני הרעיון שאלמד מה אני עושה שגורם לבעיה שלי, ושבעזרת טכניקת אלכסנדר, אוכל גם לתקן זאת. התחלתי ללמוד את השיטה והתאהבתי קשות (כמו רוב האנשים שאני מכיר שהגיעו ללמוד את שיטת אלכסנדר). כיום אני מורה לשיטת אלכסנדר ורוצה להעביר את האפשרות של שימוש נכון יותר בעצמנו לעוד אנשים. היכולת להתקרב עוד ועוד לאפשרות לעשות תנועה נכון, היכולת להישמר מפני בעיות מבעיות שונות ולא לגרום לעצמי נזק בדרך השימוש היומיומי שלי בעצמי, התגמול המיידי... מה תגמול מיידי???!!! לוקח הרבה זמן ללמוד את השיטה... ובכל זאת!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה