יום שלישי, 13 באוקטובר 2009

באיזה דרכים ניתן ללמוד את שיטת אלכסנדר בירושלים


יש כמה דרכים ללמוד את שיטת אלכסנדר בירושלים:
הדרך הראשונה והמומלצת בכל מקרה בתור התחלה, היא מסגרת של שיעור פרטי. שיעור של מורה ותלמיד.
בשיעור לשיטת אלכסנדר, התלמיד/תלמידה, יושבים על כיסא והמורה מניע אותם בעזרת ידיו, לקימה וישיבה. דרך התנועות הפשוטות לכאורה, תנועות שאנו יודעים לעשות בעיניים עצומות, אנו לומדים איך עובד המנגנון של התנועה שלנו. אנו רואים את ההרגלים שלנו ואת הפעולות אותן אנו חושבים שאנחנו מבצעים נכון ומסתבר שבכלל לא... ועוד ועוד תובנות לגבי הצורה שבה אנו משתמשים בעצמנו ואיך לשפר את השימוש שלנו בעצמנו.

הדרך השניה היא להיכנס לקורס המורים הירושלמי לשיטת אלכסנדר. בקורס לומדים את שיטת אלכסנדר במסגרת של כיתה עם מספר תלמידים, בסביבות 10-15 תלמידים. בכל יום יש שני מורים בכירים שונים שעובדים עם כל התלמידים בסבב, ובין לבין התלמידים עובדים אחד עם השני, ומתרגלים את העקרונות של השיטה. כמו בשיעור פרטי כך גם בבית הספר לשיטת אלכסנדר בירושלים, העקרונות הם אותן עקרונות, המסגרת שונה. האינטנסיביות של הקורס, 3 שעות ביום, 5 ימים בשבוע, 3 שנים, היא נפלאה מבחינת הבנת הטכניקה, ולכל מי שיכול לאפשר לעצמו את התנאים הדרושים זו האופציה המועדפת כדי להבין לעומק את הטכניקה. בכל מקרה הדרך הטבעית היא להתחיל בשיעורים פרטיים לשיטת אלכסנדר, ולבדוק האם השיטה טובה לכם.

הדרך השלישית היא לבוא בתור "באדי" [BODY] לקורס המורים, ותמורת תשלום סמלי לקבל שיעורי אלכסנדר מהתלמידים בבית הספר. גם זו אפשרות טובה למי שרוצה לחסוך כסף. השיעורים של המורים שעוד לא הוסמכו, הם  ברמה טובה מאוד. תנאי של בית הספר הוא כי מי שרוצה לבוא כ"באדי" חובה שיעשה כמה שיעורים עם מורה מוסמך לשיטת אלכסנדר לפני השתתפותו בכיתה. כל הדרכים מומלצות. בירושלים ולא בירושלים, העיקר לעשות אלכסנדר! ויפה שעה אחת קודם...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה